Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

Serap Tan ile Tanıştınız mı?

Serap Tan ile Tanıştınız mı?
Kim kendine güvendiği ve çevresinden başarısı ile ilgili teşvik aldığı bir alanda üretmeyi ve bunu tüm dünya ile paylaşmayı istemez ki! 2010 yılında ben de en sevdiğim ve kendimce en iyi olduğum alanda – yazmakla daha doğrusu tüm hayatı yazarak paylaşmakla- başladım dünyayı avucumda tutmaya.. Avucumda tutuyorum dünyayı çünkü klavyenin başında uçuşan parmaklarımla belki de ömrüm boyunca hiç göremeyeceğim bir ülkedeki kişinin yüreğine dokunuyorum.. Ya da aslında bir bina kadar yakınımda oturan; benimle benzer şeyleri yaşayıp hayat mücadelesi veren çok yakın arkadaş olabileceğim bir insan ile fırından ekmek alırken değil belki ama yine bu vesile ile karşılaşıyorum.. Ne garip değil mi? Sosyal dünya bizleri bir yandan çok uzaklaştırırken bir yandan çok yakınlaştırıyor..
Böyle başladım www.seraptan.com da yazmaya. Başta makyaj, bakım önerileri ve stil üzerine yazıyor ; kendi hayatımda karşılaştığım türlü deneyimleri paylaşıyordum. Kurumsal dünyada uluslararası bir holdingin insan kaynakları ve iletişim süreçlerini yöneten bir profesyonelken; sosyal medyada sadece Serap Oğuz Tan dım…Bu sade Serap’ı sevdiniz, bir kahve molası eşliğinde yazıları ile yüreğini yüreğinize konuk ettiniz… Buluştuk; kaynaştık… Yeni blog yazarları ile tanıştık.. Markalar keşfetti; yeni ürünleri ile ilgili ilk siz dener misiniz diyerek kalemimize değer verdi.. Yeri geldi sevdik; yeri geldi yerdik. Ama hep objektiftik ; çünkü size karşı sorumluluğumuz büyüktü..
Derken partiler düzenlemeye başladım. Organizasyonlardan büyük keyif alan yanım; hediyeler ve kişiye ozel surprizlerle davetlilerini mutlu etmekten buyuk zevk alıyordu. Danışmanlık projeleri başladı bir yandan. Profesyonel iş hayatımın yanı sıra bu amator ruhla başladığım blog yazarlığında eğitimler alarak , arastırarak kendimi geliştirmeye başladım. Sosyal medya eğitimlerinin yanı sıra; makyaj, moda ve dermokozmetik eğitimleri aldım. Daha öncesinde aldığım kişisel imaj eğitimleri ve üniversitede verdiğim iletişim eğitimleri ile yeni aldığım bilgileri harmanladım. Artık hazırdım… Ve hamilelikle birlikte artık sadece blog yazarlığı ve sosyal medya danısmanlığı ile hayatımı kazanabileceğime karar verip kurumsal hayata veda ettim.
Kızıma hamileliğimle birlikte hayatımın en önemli sınavı başladı. Zor gunler, testler, goz yasları derken kucagıma aldım ve tum dertlerimi onun kokusu ile unuttum.
Anne blogger olmak gibi yeni bir kavramla da  karşı karşıyaydım. Oldukça bilgi dolu seminerler, markalar, organik terimleri vs derken hayat tüm güvenliği ile karşımdaydı! Öğrendiğim tüm bilgileri ve tecrüblerimi benim gibi ilk bebeğini buyuten anneler ilepaylaşmaya basladım.
Anneler ile birlikte olmak; en iyisini en güzelini araştırmak oldukça keyifli geldi.
Şimdi 2.5 yasında olan kızım Tanem ile o doğdugundan beri devam eden sosyal hayatı kucaklıyoruz. Her gun yeni bir seruven bizim için!
Partiler, toplantılar, lansmanlar ya da eğlence! Hayatımda olup biten herşeyin içinde kızımla birlikte varız. Onu yae da kendimi hayatımızın akışından soyutlamadan yaşadığımız bu ömrün en güzel demlerinde hissediyorum!
Bir kadının anne olduktan sonra da sosyal olabileceğini; kendine ev şartlarında bile olsa bakım yapabileceğini, tarzını oluşturabileceğini ve hayatını mutlu bir kadın; mutlu bir anne olarak devam ettirebileceğimin altını çizdiğim paylaşımlarıyla sosyal medyada @serapoguztan olarak beni bulabilirsiniz.
Ve tüm anne / anne adayları ile çocukları mutlu etmek üzere kurduğum @mutluannelerplatformu ile binlerce annenin gönüllülük esasına uygun bir şekilde çalışmasını sağladığım bir oluşum gerçekleştirdim.
Tüm annelerin / adaylarının ve çocukların dolayısı ile dünyanın mutlu olması için bir kum tanesini bile yerinden kıpırdamanın ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Bu nedenle de tüm sosyal medya çalışmalarımı ve gönüllülük projelerimi bu esasa göre yapıyorum.
Okurlarıma ; sayfama yeni misafir olacak tüm gönül dostlarıma ve tabi ki sevgili Enise’ye sizlerle beni tanıştırdığı için bu vesile ile teşekkür ediyorum.
Sevgi ile,
Serap Oğuz Tan
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

  Serap Oğuz Tan Yorum 20:14 Mayıs 31st, 2017 de Yazılmıştır..

  canım dostum değerli paylaşımın için tesekkurler❤

  Duygu Yorum 20:20 Mayıs 31st, 2017 de Yazılmıştır..

  Güzel yürekli Serap’ım

  Elif bademlebuduk Yorum 20:47 Mayıs 31st, 2017 de Yazılmıştır..

  Tanımaz mıyııııız ☺️☺️☺️

  aylin Yorum 21:09 Mayıs 31st, 2017 de Yazılmıştır..

  Serap ile tanışmam çok eskiler de aynı gün doğduğum bu kadını seviyor başarıları ile gururlanıyor ve hep iyi ki benim arkadaşım diyorum.

Bizi Takip Edin
En Çok Okunan Yazılar
Kokulu Sabun Şekilli Sabun Yap..

Doğum Günü Sabunları       Artık her yerde görüyorsunuzdur, kokulu mis gibi sabunları,... [Devamı]

Doğumdan Sonra Süt Gelmesi İçi..

     Çevremde sosyal medyada bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi’de bu “Doğumdan... [Devamı]

1 Haftada 2 Kilo Vermek !

AnnesininPrensi Diyette Aslında her kadın hayatında 1 kez bile olsa diyet yapmıştır. Sık sık... [Devamı]

Prensime Mektup – 6

Annesinin Prensi 1 Yaşında Canım Oğlum, Hayatımıza gireli tam 1 yıl oldu, tabi hamilelik... [Devamı]

Sonbahar’da Güneşin Tadı..

Sonbaharda güneşin tadını çıkarın Durmayın dışarı çıkın,     Son günlerde... [Devamı]

Yeni Doğan Kalça Ultrasonu Nas..

2 aylık olmadan önce yapılaması gereken bir işlemmiş, ilk başta korktum nasıl olacak küçük... [Devamı]

Bebekler İçin Pufidik Poğaca..

İşte selimin bayılarak yediği pufidik minik poğaca tarifi ; 3 su bardağı un ( yarısı tam buğday... [Devamı]

Mahallenin En Mutlu Bebeğinin ..

Mahallenin En Mutlu Bebeğinin Uyku Kitabı Bir çok bebeğin sorunudur uyku. İlk aylarda gece ile gündüz... [Devamı]

Keçi Sütü Gerçekleri

Orgnik Keci Sütü Selim anne sütünü bıraktığından bu yana tercihim hep keçi sütü oldu. Neden... [Devamı]

Karlar Diyarı Torium Snowpark

Torium Snowpark    Hafta sonu Luna Organizasyonun düzenlendiği Karlar Diyarı “Torium... [Devamı]

Üyesiyim
Bumerang - Yazarkafe
CatBirdBaby 4 Pozisyonlu Kanguru
CatBirdBaby 4 Pozisyonlu Bebek Taşıyıcı Kanguru